do kasy suma: 0,00 zł

Wypadek przy pracy zakwalifikowany jako ciężki i zbiorowy – udział w ustaleniu okoliczności i przyczyn wypadku, opracowanie i sporządzenie dokumentacji powypadkowej.

Dostępność: duża ilość
Cena: 4 305,00 zł

Cena regularna:

4305.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.
Zyskujesz 430 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Wypadek przy pracy zakwalifikowany jako ciężki i zbiorowy – udział w ustaleniu okoliczności i przyczyn wypadku, opracowanie i sporządzenie dokumentacji powypadkowej

Art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1773, z późn. zm.)

Za wypadek przy pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą:

  • podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności lub poleceń przełożonych;
  • podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności na rzecz pracodawcy, nawet bez polecenia;
  • w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy w drodze między siedzibą pracodawcy a miejscem wykonywania obowiązku wynikającego ze stosunku pracy.

Określone zdarzenie może być zakwalifikowane jako wypadek przy pracy jedynie wówczas, gdy spełnia równocześnie wszystkie cztery warunki podane w definicji. 

Wypadek ciężki

Zgodnie z art. 3 ust. 5 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1773, z późn. zm.) - za ciężki wypadek przy pracy uważa się wypadek, w wyniku którego nastąpiło ciężkie uszkodzenie ciała, takie jak: utrata wzroku, słuchu, mowy, zdolności rozrodczej lub inne uszkodzenie ciała albo rozstrój zdrowia, naruszające podstawowe funkcje organizmu, a także choroba nieuleczalna lub zagrażająca życiu, trwała choroba psychiczna, całkowita lub częściowa niezdolność do pracy w zawodzie albo trwałe, istotne zeszpecenie lub zniekształcenie ciała.

Zbiorowy wypadek

Zgodnie z art. 3 ust. 6 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1773, z późn. zm.) - za zbiorowy wypadek przy pracy uważa się wypadek, któremu w wyniku tego samego zdarzenia uległy co najmniej dwie osoby.

Realizacja usługi obejmuje udział w ustaleniu okoliczności i przyczyn wypadku, opracowanie i sporządzenie dokumentacji powypadkowej w zakresie:

  1. Pomoc i wsparcie na etapie zawiadomienia organów zewnętrznych: Prokuratury i Państwowej Inspekcji Pracy.
  2. Zebranie wyjaśnień poszkodowanego.
  3. Zebranie informacji świadka/świadków zdarzenia.
  4. Sporządzenie protokołu powypadkowego lub karty wypadku (w przypadku osoby poszkodowanej, zatrudnionej na podstawie umowy - zlecenie).
  5. Konsultacje i doradztwo na każdym etapie realizowanej usługi dokumentacji powypadkowej.

Cena: 4305 zł/brutto*

(*cena dotyczy usługi na terenie Płocka + w przypadku konieczności dojazdu do innych lokalizacji zostaną doliczone dodatkowe koszty) 

Cena może ulec zmianie w przypadku wypadku zbiorowego w zależności od ciężkości skutków i ilości osób poszkodowanych).

Zlecenie realizacji usługi niezależnej, zewnętrznej firmie gwarantuje bezstronną ocenę sytuacji wymaganą między innymi przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Państwową Inspekcję Pracy.

Pracodawco, nie pozwól sobie na niedopełnienie formalności w stresowej sytuacji, jaką jest wypadek w pracy i zaniedbanie swoich obowiązków w tym zakresie.

Nasze działania realizujemy w sposób rzetelny i profesjonalny.

Chcesz zobaczyć jak wygląda procedura zgłaszania wypadku przy pracy? Obejrzyj video tutaj.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem email:

pomoc@pogotowiebhp.com.pl 

Zachęcamy do współpracy!

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl