do kasy suma: 0,00 zł

IBWR - Montaż zbrojenia oraz wylewanie płyty fundamentowej

Dostępność: duża ilość
Cena: 184,50 zł

Cena regularna:

184.50
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.
Zyskujesz 10 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

IBWR - Montaż zbrojenia oraz wylewanie płyty fundamentowej

Co to jest IBWR?

Instrukcja Bezpiecznego Wykonywania Robót (IBWR) jest dokumentem charakteryzującym zagrożenia występujące w środowisku pracy przy określonym rodzaju prac w szczególności wynikających z Prawa budowlanego (art. 21a ust. 2) i ma na celu zapobieganie zidentyfikowanym zagrożeniom. IBWR jest dokumentem uściślającym wymagania przedstawione w Planie Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (Planie BIOZ).

Dlaczego musimy sporządzić IBWR?

Sporządzanie IBWR wynika z §2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz.U. Nr 47 poz.401 z 2003 r.) – „Wykonawca przed przystąpieniem do wykonywania robót jest obowiązany opracować instrukcję bezpiecznego ich wykonywania i zaznajomić z nią pracowników w zakresie wykonywanych przez nich robót”.

Na kim spoczywa obowiązek sporządzenia IBWR?

Obowiązek sporządzenia IBWR spoczywa na wykonawcy - kierowniku budowy, kierowniku robót. Jednak opracowanie takiego dokumentu można zlecić innej osobie posiadającej odpowiednią wiedzę i kompetencje w tym zakresie, a następnie kierownik zobowiązany jest zatwierdzić taki dokument i zapoznać z nim pracowników.

Kiedy musi być opracowana IBWR?

Instrukcja musi być opracowana przed rozpoczęciem wykonywania danego zakresu prac, a pracownicy powinni być z nią zapoznani najpóźniej w dniu rozpoczęcia prac. W zależności od wymagań na danym projekcie często taki dokument musi być również zaopiniowany przez inwestora lub generalnego wykonawcę.

Co obejmuje cena?

  • Instrukcję Bezpiecznego Wykonania Robót (IBWR) - Montaż zbrojenia oraz wylewanie płyty fundamentowej w nowym obiekcie w wersji edytowalnej pliku Word
  • Możliwość konsultacji ze specjalistą

Dodatkowo przy zakupie produktu zapewniamy Ci gwarancję. Jeśli uznasz, że ten produkt nie spełnił Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci poniesione koszty. 

Warunki otrzymania produktu

Po dokonaniu opłaty i zaksięgowaniu jej przez BHP Consulting NATYCHMIAST otrzymasz link do pobrania IBWR.

Pamiętaj! Masz w zasięgu ręki, solidne narzędzie dydaktyczne ułatwiające Ci pracę, w postaci IBWR! Zdobądź je i mądrze wykorzystaj – reszta zależy już od Ciebie.

W razie pojawienia się dodatkowych pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

5 maja 2021

Dobre opracowanie. Otrzymałam w wersji edytowalnej. Można wprowadzić dane budowy. Po zakupie natychmiast otrzymałam maila. Gorąco polecam. Skorzystamy ponownie

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl